Leírás
Kétnyári keti szegfű. 50-60 cm-es szárakon 4-5 cm-es telt illatos virágok nyílnak. Fehér, rózsaszín, piros, bordó virágai június-júliusban díszítenek.
Az egynyári szegfűhöz hasonló növény kisebb méretű, hullámos szirmú virágokkal.
Kelésig árnyékolni kell. Végleges helyére augusztus-szeptemberben ültethető.
Kedvező körülmények között több évig élhet. Virágágyakba ültethető, vágott virágnak is alkalmas.
A nyitott virágokból 10-20 szálas csomókat kötünk, vízbe állítva visszük piacra.
A tasak tartalma: 0,25g.
|
|
|
|
| Idő: | jún. | 20x20 cm | jún.-júl. |
| Hőmérséklet: | |||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 50-60 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "A" |
| Magasság: | 40cm |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-tól) | június |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-ig) | június |
| Palántázás (-tól) | szeptember |
| Palántázás (-ig) | szeptember |
| Virágzás (-tól) | június |
| Virágzás (-ig) | július |
| Tőtávolság | 25 cm |