Leírás
Közismert, sokoldalúan felhasználható évelő növény. Közép-magas 70-80 cm-es évelő dísznövény.
Levelei finoman osztottak, szürkés zöldek. Hosszú száron június-júliusban nyílnak 5-7 cm-es egyszerű fészkes virágai fehér, rózsaszín, piros színekben.
A vetést ne takarjuk be, a csírázáshoz fényt igényel. Végleges helyére szeptemberben ültethető. Télire gyenge takarás ajánlatos.
Vályogos, üde, enyhén savanyú talajban, napos helyen fejlődik a legszebben.
Mutatós vágott virág és szép kerti dísz, évelőágyi kiültetésre alkalmas.
A tasak tartalma: 0,5g.
|
|
|
|
| Idő: | ápr.-máj. | 30x40 cm | jún.-júl. |
| Hőmérséklet: | |||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 70-80 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "A" |
| Magasság: | 70cm |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-tól) | május |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-ig) | június |
| Palántázás (-tól) | augusztus |
| Palántázás (-ig) | augusztus |
| Virágzás (-tól) | június |
| Virágzás (-ig) | július |
| Tőtávolság | 40 cm |