Leírás
Kedvelt házikerti növény, mely vágott- és szárazvirágnak is megfelelelő. 40-60 cm magas, laza elágazású, finom levélerezetű növény. 2-3 cm átmérőjű ernyős virágzata változatos színekben pompázik.
Vetés: márciusban állandó helyére vethető.
A folyamatos virágzás érdekében az elnyílt virágokat távolítsuk el.
Felhasználás: házikertbe, nyaralókba virágágyi kiültetésre is alkalmas. Különleges pasztell színárnyalatú virágai vágott virágnak-, a termése a szárazkötészetben használható.
A tasak tartalma: 1g.
|
|
|
|
| Idő: | márc. vége-ápr. | 20x30 cm | júl.-szept.. |
| Hőmérséklet: | 18oC | ||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 40-60 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "K" |
| Magasság: | 60cm |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-tól) | április |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-ig) | április |
| Vetés/ültetés ideje (üvegházas) (-ig) | március |
| Palántázás (-tól) | május |
| Palántázás (-ig) | május |
| Virágzás (-tól) | július |
| Virágzás (-ig) | szeptember |
| Tőtávolság | 25 cm |