Leírás
A lángoló piros paprikavirág fő színfoltja a napfényes virágágyaknak, balkonládáknak. Szép szív alakú leveleivel és a hajtásvégeken lévő fürtös virágaival díszít.
Középkötött, jó minőségű talajban, rendszeres öntözéssel folyamatosan virágzik. Napfényigényes.
Vetés: február-márciusban szaporítóládába. Kelés után tűzdeljük. Május második felében ültetjük végleges helyére.
Felhasználás: vegyes virágágyakba, kőedényekbe ültetve kiváló dekoráció. Hálás egynyári virág, a fagyokig virágzik.
A tasak tartalma: 0,5g.
|
|
|
|
| Idő: | feb.- | 30x30cm | jún.-okt. |
| Hőmérséklet: | 18oC | ||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 25cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "A" |
| Magasság: | 30cm |
| Vetés/ültetés ideje (üvegházas) (-tól) | március |
| Vetés/ültetés ideje (üvegházas) (-ig) | február |
| Palántázás (-tól) | május |
| Palántázás (-ig) | május |
| Virágzás (-tól) | június |
| Virágzás (-ig) | október |
| Tőtávolság | 20 cm |