Leírás
Az egyik legismertebb, nagy virágtömeget adó, változatos színű szalmavirág. A murvalevelek élénk színe szárítás után is megmarad.
Napos fekvést, mérsékelt öntözést igényel.
Vetés: állandó helyére április második felében vethető.
Felhasználás: elsősorban szárazkötészeti célokra termesztik. A virágzatokat teljesen nyílott állapotban, tőből vágjuk, csomóban kötve, függesztve szárítjuk. Szakszerűen szárítva belső terek tartós téli dísze. Festést nem igényel!.
A tasak tartalma: 0,5g.
|
|
|
|
| Idő: | ápr. | 30x30 cm | júl.-szept. |
| Hőmérséklet: | 18oC | ||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 50-70 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "K" |
| Magasság: | 60cm |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-tól) | április |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-ig) | május |
| Vetés/ültetés ideje (üvegházas) (-tól) | március |
| Vetés/ültetés ideje (üvegházas) (-ig) | február |
| Palántázás (-tól) | május |
| Palántázás (-ig) | május |
| Virágzás (-tól) | július |
| Virágzás (-ig) | október |
| Tőtávolság | 30 cm |