Leírás
30-40 cm magas, párnásan növekedő, elágazó szárú, szürkészöld évelő növény. Szürkén molyhos hajtásait tavasszal aranysárga virágtömeg borítja el.
Karógyökere miatt az átültetést nehezen tűri, ezért a kis növényeket cserépben neveljük az augusztusi kiültetésig.
Jó vízáteresztő, meszes talajba évelőágyba is ültethető, de elsősorban sziklakertek száraz kőfalak díszítésére alkalmas.
A tasak tartalma: 0,25g.
|
|
|
|
| Idő: | ápr.-máj. | 30x30 cm | ápr.-máj. |
| Hőmérséklet: | |||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 30-40 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "A" |
| Magasság: | 30cm |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-tól) | április |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-ig) | május |
| Palántázás (-tól) | augusztus |
| Palántázás (-ig) | augusztus |
| Virágzás (-tól) | április |
| Virágzás (-ig) | május |
| Tőtávolság | 30 cm |