Leírás
40-80 cm magas. 1,5-2 cm-es virágai 12-16 cm-esernyős virágzatban nyílnak, illatosak. A virágok fehér, rózsaszín, piros színűek, vagy tarkák.
Eredetileg évelő virág, de nálunk csak két évig termesztik. A kelésig árnyékolni kell.
Szeptemberben ültetjük állandó helyére.
Jó szerkezetű kerti talajban fejlődik legszebben, de szélsőséges talajviszonyok között is megél.
Kiváló vágott virág, virágágyi kiültetésre is használható.
A tasak tartalma: 0,5g.
|
|
|
|
| Idő: | jún. | 25x25 cm | máj.-jún. |
| Hőmérséklet: | |||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 40-80 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "A" |
| Magasság: | 50cm |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-tól) | június |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-ig) | augusztus |
| Palántázás (-tól) | szeptember |
| Palántázás (-ig) | szeptember |
| Virágzás (-tól) | május |
| Virágzás (-ig) | június |
| Tőtávolság | 20 cm |