Leírás
Színes leveleivel a virágágyak, virágládák érdekes őszi dísze. Enyhe tél esetén a tavaszt is megéri.
Vetés: május- júniusban vethető ládába, hűvös helyen 6-8 nap alatt csírázik.
Kiültetés: szeptemberben, 10 0C alatti hőmérsékleten levelei elszíneződnek.
Napfényes helyet, laza, humuszos talajt igényel. Víz és tápanyag-igényes.
Felhasználás: virágágyak, balkonládák, dézsák diszítésére alkalmas. A magasabb fajtákat vágottvirágként is használják.
A tasak tartalma: 0,5g.
|
|
|
|
| Idő: | ápr.-máj. | 30x30 cm | okt.-nov. |
| Hőmérséklet: | 15 Co | ||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 20-45 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "A" |
| Magasság: | 30cm |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-tól) | június |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-ig) | június |
| Palántázás (-tól) | július |
| Palántázás (-ig) | augusztus |
| Virágzás (-tól) | szeptember |
| Virágzás (-ig) | december |
| Tőtávolság | 40 cm |