Leírás
Kék virágai miatt kedvelt , tavasszal nyíló alacsony 25-30 cm-es kétnyári növény. Rövid elágazó száron hozza 3-8 mm-es virágait.
A vetést ne takarjuk, a csírázáshoz fényt igényel. Kelésig erősen árnyékoljuk, és tartsuk állandóan nyirkosan.
Végleges helyére szeptemberben vagy márciusban ültethető.
Télen ajánlott mérsékelten takarni.
Napos-félárnyékos helyre, jó kerti talajba ültessük.
Felhasználása igen sokoldalú. Május elejére elvirágzik, helyére egynyári virágokat ültessünk.
A tasak tartalma: 0,25g.
|
|
|
|
| Idő: | jún.-júl. | 16x16 cm | ápr.-máj. |
| Hőmérséklet: | |||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 25-30 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "A" |
| Magasság: | 30cm |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-tól) | június |
| Vetés/ültetés ideje (szabadföldi) (-ig) | július |
| Palántázás (-tól) | szeptember |
| Palántázás (-ig) | szeptember |
| Virágzás (-tól) | április |
| Virágzás (-ig) | május |
| Tőtávolság | 20 cm |