Leírás
Színárnyalatokban gazdag, különleges rajzolatú virágai miatt parkokban, házikertekben egyaránt kedvelt.
Márciusban növényházba vetjük, állandó helyére májusban kerülhet.
Júniustól októberig folyamatosan fejlődő virágai csak napfényes időben, a délelőtti- kora délutáni órákban nyílnak.
Virágágyba, sziklakertbe, kőedénybe ültethető, sőt vágott virágnak is alkalmas. 25-30 cm magas, szépen osztott levelei a talaj közelében tőlevélrózsát képeznek.
Margarétaszerű 6-8 cm-es virágai egyesével állnak a levelek felett.
A dúsan nyíló virágok egyszínűek vagy tarkák.
Fő szín a sárga és narancsvörös, barna sávokkal, gyűrűkkel.
A tasak tartalma: 0,25g.
|
|
|
|
| Idő: | márc. | 30x30 cm | júl-okt. |
| Hőmérséklet: | 10oC | ||
| Vetésmélység: | 1cm | ||
| Virágmagasság: | 30 cm |
Paraméterek
| Árcsoport | Rédei "A" |
| Magasság: | 30cm |
| Vetés/ültetés ideje (üvegházas) (-tól) | március |
| Vetés/ültetés ideje (üvegházas) (-ig) | február |
| Palántázás (-tól) | május |
| Palántázás (-ig) | május |
| Virágzás (-tól) | június |
| Virágzás (-ig) | október |
| Tőtávolság | 20 cm |